Ventilatorul de tavan cu lumină CADIZ este realizat din metal lustruit și are cinci pale din MDF, care sunt reversibile, astfel încât să fie vizibilă fie partea de culoarea nucului, fie cea de stejar. Ventilatorul are o umbră rotundă din sticlă acoperită cu alb și cablurile de tragere care aprind și sting lumina și aleg una dintre cele trei setări diferite de viteză. Există, de asemenea, o opțiune de comutare între modul de vară și cel de iarnă. Sensul de rotație este reversibil (mod vară și iarnă) pentru a permite ventilatorului să fie folosit pe tot parcursul anului pentru a menține camera la o temperatură confortabilă. Acest ventilator de tavan clasic are un motor AC încorporat și un raport debit-putere de 3,00 (m³/min)/W. Cu un diametru de 106,6 cm, este ideala pentru incaperi cu o suprafata intre 13 si 20 m2. Produsul poate fi montat și pe tavane care înclină la un unghi de până la 13°. Produsul are un suport de lampă E27 și necesită 1 bec E27, care nu este inclus.
Lustră de interior CADIZ – Art. 35075, Eglo Vechi-alamă
599,92 lei
| Greutate | 6,395 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 46,1 cm |
| Culoare | Vechi-alamă |
| Tip soclu | E27 |
| Putere bec | 1X40W |
| Becuri incluse | Exclus |
| Tensiune și Frecvență | 230V, 50Hz |
| Clasa de protecție | IP20 |
| Brand | Eglo |
| Material carcasă | Oțel |
| Material Abajur/Sticlă | Sticlă |
| EAN | 9002759350758 |





