Ventilatorul de tavan cu lumină VARADERO este realizat din metal cu finisaj nichel mat și are patru pale din MDF, care sunt reversibile, astfel încât să fie vizibilă fie partea de culoare argintie, fie cea de stejar. Ventilatorul are o umbră rotundă din sticlă acoperită cu alb. Telecomanda inclusă aprinde și stinge lumina, alege una dintre cele trei setări diferite de viteză și setează un cronometru. Există, de asemenea, o opțiune de comutare între modul de vară și cel de iarnă. Sensul de rotație este reversibil (mod vară și iarnă), astfel încât ventilatorul este potrivit pe tot parcursul anului pentru a menține camera la o temperatură confortabilă. Acest ventilator de tavan clasic are un motor AC încorporat și un raport debit-putere de 3,64 (m³/min)/W. Produsul are un diametru de 122 cm, ideal pentru incaperi cu o suprafata intre 20 si 27 m2. Produsul poate fi montat și pe tavane care înclină la un unghi de până la 13°. Produsul are suporturi de lampă E27 și necesită becuri E27.
Lustră de interior VARADERO – Art. 35083, Eglo, Nichel mat
1.255,76 lei
| Greutate | 7,251 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 38 cm |
| Culoare | Nichel mat |
| Tip soclu | E27 |
| Putere bec | 2X7W |
| Becuri incluse | Exclus |
| Tensiune și Frecvență | 220-240V, 50Hz |
| Clasa de protecție | IP20 |
| Brand | Eglo |
| Material carcasă | Oțel |
| Material Abajur/Sticlă | Sticlă lăcuită |
| EAN | 9002759350833 |




